Počinje velika proslava u Kovačici

Pin It

Kovačica ove godine proslavlja 220. godina od dolaska Slovaka u ovo mesto. Centralna proslava povodom ovog značajnog jubileja počinje za dane vikenda.

PROGRAM:

PETAK 13. maj

13:00 Dan osnovne škole Mlada pokolenja (Dom kulture 3. oktobar)

 

SUBOTA 14. maj

13:00 Svečano otvaranje (trg u Kovačici)

13:30 Kulturno-umetnički program U Kovačičkom ritu (trg u Kovačici)

Nastupaju:

Udruženje žena Kovačica

Osnovna škola Mlada pokolenja, orkestar, hor, folklorni ansambli

Gimnazija Mihajlo Pupin, hor i folklorni ansambl

Dnevni boravak

Hor penzionera

Memorijalni centar dr Janko Bulik (Dečja svadba)

Devojačka pevačka grupa Perla

Bohemi MOMS

Ženska pevačka grupa MOMS

Plesni klub Balerina

Dom kulture 3. oktobar, orkestar i FA V širom poli hruška

SKPD Đetvan, Vojlovica

FA Klasi, Stara Pazova

Orkestar DK Dojna, Uzdin

DK Mihajlo Pupin, Idvor

KUD Sveti Sava, Crepaja

DNT Banatsko kolo, Debeljača

FA Vreteno, Kisač

FA Holubička, Padina

SKUD koje radi pri MOMS, Belo Blato

KUD Zvolen, Kulpin

SKC Pavel Jozef Šafarik, Novi Sad

 

19:00 Svečana akademija (Dom kulture 3. oktobar)

21:00 Koncert grupe Duha povodom 30 godina postojanja (trg u Kovačici)

22:00 Koncert grupe Kandračovci iz Slovačke republike (trg u Kovačici)

 

NEDELJA 15. maj

09:00 Takmičenje u kuvanju riblje čorbe (USR Ribolovac)

10:00 Svečano bogosluženje (Slovačka evangelistička crkva)

11:30 Izložba starih spisa i biblija (Parohijski dom)

18:00 Svečana akademija-repriza (Dom kulture 3. oktobar)

21:00 Kovačička zahradka (zabava sa slovačkom muzikom-trg u Kovačici)

 

PETAK 20. maj

08:00-15:00 Dan otvorenih vrata (Gimnazija M. Pupin)

12:00 Ples maturanata (trg u Kovačici)

20:00 Prezentacija filma Snovi Martina Jonaša (Memorijalni dom Martina Jonaša)

 

SUBOTA 21. maj

14:00-18:00 Dan otvorenih vrata u vatrogasnom domu

16:00 Prijateljska utakmica veterana : Slavija Kovačica – Partizan Beograd (SRC Slavija)

19:00 Rok koncert

Nastupaju bendovi:

Uzemljenje

Nuklearna zima

Weltschmerz

Wrong Way

Kronika

The Blue Room

 

NEDELJA 22. maj

09:00 Gulašijada i Pasuljijada (SRC Slavija)

-Sportska dešavanja (SRC Slavija)

10:00 Kros RTSa

11:00 Igre bez granica

12:00 Odbojka na pesku

14:00 Kuglaška utakmica

16:00 Utakmica petlića: Kovačica – Padina

17:00 Narodno veselje (SRC Slavija)

NEDELJA 29. maj

19:00 Raspevani dragulji (nastupaju pobednici sa prethodnih 30 izdanja festivala Raspevani dragulji Dom kulture 3. oktobar)

POLITIKA